Skip to main content

PTE Pekao/Alliance

 

Udziałowcami tego towarzystwa są dwa banki – jeden z największych polskich banków Pekao SA (51%) i Alliance Capital (49%), należący do światowej czołówki firm działających na rynku kapitałowym. Zachodni partner zarządza wieloma funduszami emerytalnymi i inwestycyjnymi na całym świecie. Pekao SA skupia około 20% aktywów wszystkich działających w Polsce banków.

 

Prezesem PTE Pekao/Alliance jest Wojciech Gryko. Ma 34 lata i jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Od 1991 roku pracuje w Pekao SA. Od 1993 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora Centralnego Biura Maklerskiego. W 1996 został wiceprezesem zarządu i dyrektorem inwestycyjnym w Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Przymierze.

 

Osobą odpowiedzialną za zarządzanie aktywami jest wiceprezes Robert Legierski. Ukończył Uniwersytet Jagielloński. Pracował w Domu Maklerskim Powszechnego Banku Gospodarczego. Był doradcą inwestycyjnym w Zespole Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego CBM Pekao SA. Od 1996 roku związany jest z towarzystwem inwestycyjnym Przymierze, gdzie zarządzał Eurofunduszami 3 i 4.

 

Prowizja: w 1 i 2 roku – 7.8%, w 3 roku – 6 %, w 4 roku – 5,5%, w 5 roku – 5%, w kolejnych latach 4,5%

 

Kapitał akcyjny-17,1 mln zł

 

Opłata za zarządzanie – 0,6% rocznie

 

Oferta PTE Pekao/Alliance skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych (w wieku 18-30 lat), o zarobkach zbliżonych do średniej krajowej. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem oddziałów Pekao SA, Punktów Obsługi Klienta CDM Pekao SA i – docelowo – 20 tys. własnych agentów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *